Dzisiaj jest 18 marca, imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward
 
   
   
   
   
Ogłoszenia
   
   
 
 

27-01-2019
Naczynie dziś przedstawiane
1_38__DSC_3857.JPG

Bizantyńska misa sgraffito z XII lub XIII wieku z tańczącymi postaciami. Wykonana w XII lub XIII wieku prawdopodobnie z warsztatu w ...

więcej...

10-10-2016
Katalog Garncarza Macieja
1_35__DSC_3876.JPG

Opublikowałem pierwsze z serii katalogów prac Garncarza Macieja BeneAkebe - z replikami naczyń ...

więcej...

13-05-2016
Kanał filmowy Garncarza Macieja na YouTube

Od sierpnia 2011 na YouTube funkcjonuje kanał Garncarza Macieja BeneAkebe zawierający prezentacje rekonstruowanych obiektów, filmy instruktażowe, dokumentację warsztatów ...

więcej...


 
27-01-2019

Naczynie dziś przedstawiane

1_38__DSC_3857.JPG

Bizantyńska misa sgraffito z XII lub XIII wieku z tańczącymi postaciami. Wykonana w XII lub XIII wieku prawdopodobnie z warsztatu w Koryncie. Wyryte postacie to być może jedna ze scen z dziejów Digenesa Akritasa - popularnego herosa bizantyńskiego, bohatera ludowych pieśni i eposów. (GALERIA).


10-10-2016

Katalog Garncarza Macieja

1_35__DSC_3876.JPG

Opublikowałem pierwsze z serii katalogów prac Garncarza Macieja BeneAkebe - z replikami naczyń majolikowych, z replikami ceramiki rzymskiej, perskiego sgraffito (gabri, Garrus)replikami naczyń nowożytnychreplikami perskich naczyń z X wieku, replikami naczyń bizantyjskich, replikami naczyń pradziejowych, katalog replik naczyń średniowiecznych, replik naczyń bliskowschodnich, replik naczyń z Patrny i Manises oraz z historycznymi i tradycyjnymi inspiracjami.

Katalogi z formacie PDF są dostępne w plikach do pobrania.

Prezentacje garncarskich prac Garncarza Macieja BeneAkebe pojawiają się również w GALERIACH

Moje naczynia można również zamówić - mimo, że najchętniej prezentuję moje naczynia bezpośrednio, podczas warsztatów i wydarzeń historycznych, kiedy mogę trochę więcej opowiedzieć na ich temat, a każdy może je dotknąć i zobaczyć. Żadna fotografia czy film nie zastąpi bezpośredniego wrażenia. Szczegóły na temat naczyń i ich ewentualnej sprzedaży będą domówione podczas rozmowy telefonicznej (bądź bezpośredniej) i korespondencji e-mailowej.


13-05-2016

Kanał filmowy Garncarza Macieja na YouTube


Od sierpnia 2011 na YouTube funkcjonuje kanał Garncarza Macieja BeneAkebe zawierający prezentacje rekonstruowanych obiektów, filmy instruktażowe, dokumentację warsztatów i pokazów. Oto adres: http://www.youtube.com/user/GarncarzMaciej/videos.  


   
 
Garncarz Maciej BeneAkebe
kontakt
 
 
2833971